• Розвинена, оновлена інфраструктура – запорука динамічного розвитку економіки Уманського району

  Що стосується житлово-комунального господарства то звичайно існує чимало проблем, однак поряд з проблемами є і здобутки.

  Адже житлово-комунальне господарство є ключовою сферою, від якої залежить якість життя людей. Тому виведення житлово-комунального господарства з критичного стану, перетворення його з технічного відсталого стану та дотаційної галузі на ефективну з сучасною інфраструктурою є важливим завданням всіх секторів суспільства – і державної влади, і місцевого самоврядування і громадськості.

  Починаючи з квітня2010 року та по сьогодення на території району зроблено та заплановано чимало справ.

  Великі роботи виконано з благоустрою населених пунктів, щорічно і у весняний період та й в осінній проводяться двомісячники з благоустрою, озеленення акції за «Чисте Довкілля». До робіт з благоустрою залучаються особи, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості. Великі об’єми робіт проводяться з наведення належного санітарного стану на територіях кладовищ. Значна увага приділяється озелененню.

  До 68 річниці перемоги ВВВ вжито заходів щодо капітальних та поточних ремонтів пам’ятних знаків зокрема у селах: Гереженівка – встановлено новий Обеліск Слави, проведено капітальний ремонт меморіального комплексу у с. Острівець. Поточний ремонт у селах Рогова, Вільшана Слобідка. До 200- ї річниці Дня народження Т.Г. Шевченка у с. Паланка відкрито бюст великому Кобзареві. У с. Пугачівка висаджено сквер ім.. Т.Г. Шевченка. Додатково у селах Сушківка, Черповоди, Колодисте.

  Встановлено у поточному році схеми розміщення населених пунктів в таких селах: Сушківка, Полянецьке, Рижавка, Корж Слобідка, Рогова, Оксанино, Юрківка, Текуча, Пугачівка, Черповоди, Фурманка, Гереженівка.

  У населених пунктах району нараховується 69 автопавільйонів у поточному році встановлено 8 нових авто павільйони у с. Іванівка – 2 шт., с. Рогова – 1 шт. Старі Бабани – 3 шт. Танське – 2 шт.

   

  Вуличне освітлення:

  На території району нараховується 642 км мереж вуличного освітлення на 01.08.2013 відновлено – 421 км або 65,5 %. За 2010-2011-2012 та звітний період 2013 року на території району відновлено 346 км вуличного освітлення. Вартість виконаних робіт складає: 3,9 млн.грн.

   

   

  Відновлено

  У 2010

  Відновлено у

  2011

  Відновлено у

  2012

  Звітний період 2013

  Всього

  344 км

  96

  150

  70

  30

  кошторисна

  вартість

  тис.грн.

  1189,0

  1558,0

  886,0

  270

   

  У 12 населених пунктах мережі вуличного освітлення відновлено 100 %.

  До кінця 2013 року на території району заплановано відновити 30 км мереж вуличного освітлення у місцевих бюджетах сільських рад на дані цілі передбачено 947 тис.грн.

   

  Розвинена, оновлена інфраструктура – запорука динамічного розвитку економіки Уманського району

   


   

    

   

  На території району нараховується 1256 км доріг, з них 863 км це дороги комунальної власності.

  В межах нашого району налічується 1264 км доріг, з них 863 км або 68 % це дороги комунальної власності та 32 % дороги загальнодержавного значення.

  Завдяки виділенню коштів з обласного бюджету у селах району виконано значні об’єми робіт з ремонту доріг. Так у звітному періоді 2013 року за рахунокусіх джерел фінансування виконано ремонту доріг на загальну суму – 3,5 млн.грн.зокрема за рахунок власних доходів обласного бюджету та за рахунок субвенції з Державного бюджету у сумі – 2,2 млн.грн. виконанокапітальні ремонти у селах:Вільшанка, Фурманка, Коржів Кут, Шарин, Колодисте, Степківка, Піківець, Черповоди, та ряд інших сіл. За рахунок соціально-партнерських угод укладених сільськими радами з сільськогосподарськими підприємствами виконано ремонти доріг у селах: Берестівець, Аполянка, Томашівка, Вільшана Слобідка, Ропотуха, Фурманка.

   

   

   

   

  Водопостачання

  Якість питної води на сьогодні є однією із загальнодержавних проблем.

  У населених пунктах району нараховується 295 км водопровідних мереж. Більшість із них побудована у 60-70 роках минулого століття біля 50 % з них є зношеними та потребують негайної заміни.

  Так за 2010-2013 рік реконструйовано45,2 км водопровідних мереж, у грошовому еквіваленті це складає 3,6 млн.грн.

  Але це не є вирішенням даного питання, і в даному напрямку працюємо і далі.Так за звітний період 2013 року виконано 8,0 км капітального ремонту системи водопостачання зокрема у с. Городецьке, Берестівець, Ладижинка, Колодисте, Гродзево, Юрківка, у мікрорайоні «Білогрудівка» та проведено роботи з будівництва нової артезіанської свердловини у с. Берестівець.

  Газифікація

  Одним із пріоритетних напрямків роботи райдержадміністрації є вирішення побутових проблем сільських жителів. Одним із них є газифікація населених пунктів. Це доволі болюче питання, яке потребує значних капіталовкладень та часу. На сьогодні на території району є триоб’єкти незавершеного будівництва: газифікація с.Собківка,газопостачання Бабанської зони та завершення будівництва ГРС «Ладижинка».Дані об’єкти включені у фінансування за рахунок коштів НАК «Нафтогаз» Україна .

  В рамках відзначення 60-річчя утворення Черкаської області дані об’єкти включені до Постанови Верховної Ради «Про відзначення 60-річчя утворення Черкаської області».

  В даний час працюємо над вирішенням питання газифікація південної частини району , куди входить 26 населених пунктів. Є напрацювання з НАК «Нафтогаз» України щодо будівництва підвідних газопроводів за рахунок коштів компанії. Щоб газифікувати дану територію необхідно побудувати 120 км підвідних мереж, орієнтовна вартість 116 млн.грн.