• Плекатимеш мову – цвістимуть слова

  В усіх навчальних закладах організовано та проведено Міжнародний день рідної мови.

  У Паланській ЗОШ І-ІІІ ступенів святковий ранок розпочався урочистою лінійкою для учнів 2-11 класів «Мово українська, гордосте моя!», яку підготували і провели учні 8 та 9 класів (класні керівники Л. І. Скуратівська та Г. П. Боюс).

  Учні ознайомили присутніх із історією виникнення свята, декламували вірші, виконували пісні про Україну та мову. Урочиста лінійка супроводжувалася мультимедійною презентацією із ілюстративним матеріалом.

  Також у цей день організовано у школі виставку малюнків, ребусів, кросвордів, висловів, творчих робіт про рідну мову.

  У 5-10 класах було проведено години класного керівника, присвячені Міжнародному дню рідної мови.

  У Кочержинському НВК 21.02.2014 в кабінеті української мови і літературибуло проведено лінгвістичну гру «Я люблю Україну» — до дня рідної мови. Мета конкурсу: показати багатство української мови, довести, що рідна мова – це духовна святиня, найбільший і найдорожчий наш скарб. Розвивати почуття національної гордості; виховувати шану й любов до української мови, до Батьківщини.

  На свято були запрошені учні 8, 9-10 класів.

  Діти виразно читали напам’ять вірші про українську мову. Кожним класним керівником було проведено виховні години «21 лютого - день рідної мови».У бібліотеці представлена виставка «О, мово моя, душа голосна України». Проведено конкурс на кращий малюнок « Доля мови дитячими очима».

  У Юрківському НВК День рідної мови розпочався з експрес-повідомлення "Мова наша колискова, барвінкова, веселкова”, яке підготувати дев'ятикласники для учнів початкових класів. Виступ інформаційної групи закінчивсямовною міні-вікториною.

  Вже традиційним стало проведення загальношкільного диктанту, який цьогоріч був присвячений Т.Г. Шевченку. Учні початкових класів писали про Тараса-козачка, старшокласники ж дізналися про заповідник «БатьківщинаТараса Шевченка».

  Цікавою була й мовознавча гра "У чарівному світі мови”, участь у якій взяли шестикласники нашої школи. Перемогу здобула команда «Антоніми».

  У 2 класі було проведено відкритий урок з української мови «Добір спільнокореневих слів із найуживаніших в мовленні школярів коренями».

  День рідної мови закінчився літературно-музичною композицією "Вона мені за пісню і сльозу...”, яку підготували учні 5 класу.

  Сподіваємося, що такі заходи допоможуть дітям краще усвідомити багатство, красу, розмаїття української мови, виховати любов до рідної мови, слова, духовних надбань.
   
   

  Плекатимеш мову – цвістимуть слова

   

   

  Плекатимеш мову – цвістимуть слова

   

   

  Плекатимеш мову – цвістимуть слова

   

   

  Плекатимеш мову – цвістимуть слова

  Схожі новини