• Новина з категорії: Новини

  Новина з полів Уманщини

  З першим весняним промінням, за традицією, серед аграріїв Уманщини розпочинається битва за урожай.
  Взагалі, основу землеробства Уманщини становить зерновиробництво, посівні площі яких займають щорічно до 60%, в структурі посівів сільськогосподарських культур.
  Згідно прогнозованої структури посівних площ під урожай 2014 року, площі зернових культур складуть, 57,9 тис. га., з яких ярі зернові – 33,8 тис. га.
  Розпочавши цей нелегкий та тривалий процес ще з осені 2013 року, всіма категоріями господарств посіяно 20,9 тис. га озимої пшениці та 3 тис. га озимого ячменю.
  За висновками експертів, на сьогоднішній день посіви озимих зернових культур, розташованих на 11,2 тис. га., що складає 46,7% посівних площ, знаходяться в належному стані. Крім того, у задовільному стані також знаходяться 12,8 тис. га., тобто, 53,3% озимини. Слабких та зріджених посівів не має.
  В свою чергу, аграріями району проведено підживлення озимих зернових культур на площі 32,8 тис. га, в тому числі: озимої пшениці на площі 29,8 тис. га.

  Новина з полів Уманщини


  Основними виробниками зернових та технічних культур в районі є 36 великотоварних сільськогосподарських підприємств. Поряд з тим, слід відзначити надзвичайно позитивну динаміку розвитку й фермерських господарств, яких у регіоні вже налічується близько 66, що користуються площею понад 8435 га ріллі; серед яких: 18 фермерських господарств мають в оренді більше 100 га землі, що, зі свого боку, дозволяє їм запроваджувати інтенсивні технології ведення землеробства.
  Одним з таких фермерських господарств є ФГ «Мрія» с.Сушківка, яке обробляє 780 га ріллі. В господарстві працює 7 найманих працівників і очолює виробництво – голова фермерського господарства Венжега Ігор Георгійович. До початку посівної компанії ФГ „Мрія” придбало нову сівалку СЗ-4,2, що значно підвищило продуктивність праці механізатора.
  Завдяки дотриманню належної культури землеробства, агротехнічних заходів ФГ «Мрія», щорічно отримує високі урожаї зернових та технічних культур та є одним з лідерів серед фермерських господарств регіону.
  В цілому по району, вже сьогодні сільськогосподарські товаровиробники активно приступили до посіву ярих зернових, що дало змогу посіяти 8027 га, а це - 84% до прогнозованих площ, в тому числі: ярого ячменю 6319 га – 80,7%, вівса - 104 га (91%), ярої пшениці 220 га (108%), гороху 1331 га (96%), однорічних трав 1282 га (51,1%). Розпочато посів технічних культур, соняшнику. Посів цукрового буряку проведено на площі 357 га, що складає 80% до запланованого показника,
  Також, в районі досить активно набирають оберту приватні підприємці, які обробляють власні земельні паї та орендовані у селян земельні ділянки.
  Серед вищезазначених лідерів - Остапчук Григорій Федотович із с. Собківка, котрий веде діяльність на 183 га ріллі, орендованої у односельців.
  З початком комплексу весняно – польових робіт на полях Уманщини у 2014 році, майже, щодня, спеціалісти управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, а також представники сільгоспінспекцій району, на чолі з першим заступником голови Уманської РДА Олегом Кожем’яком, в рамках здійснення контролю за протіканням посівної кампанії, відвідують господарства району та надають консультаційно - дорадчу допомогу.

  Схожі новини