• Новина з категорії: Новини

  Влада Уманщини обговорила нагальні питання з життєдіяльності району

  28 березня, під керівництвом першого заступника голови Уманської райдержадміністрації Олега Кожем’яка відбулась координаційна нарада, в рамках підсумків діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування упродовж поточного тижня.
  Крім того, роботу наради було побудовано, в рамках засідання колегії райдержадміністрації.
  До участі в зібранні також були залучені: заступник голови Вікторія Бабич, голова районної ради Олександр Дячук, його заступника та керуючої справами, начальників відділів, управлінь та окремих структур району.
  Враховуючи те, що суспільно – політична ситуація в країні відчутно загострилася, а також, у зв’язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, на сам перед, відбулось предметне обговорення щодо проголошення часткової мобілізації та переведення військ на воєнний режим. Також звернуто увагу на необхідність призову військовозобов’язаних, у тому числі резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України.
  Звертаючись до присутніх, Олег Михайлович наголосив на невідкладній необхідності сприяння фінансовій підтримці військовослужбовців та поліпшенню матеріально – технічного забезпечення військових частин, військової техніки, а також спеціально обладнаних транспортних засобів, в умовах небезпеки територіальної цілісності України, загрози її державному суверенітету, провокації силового сценарію та дестабілізації ситуації в країні, порушення її миру і спокою.

  Влада Уманщини обговорила нагальні питання з життєдіяльності району


  Виходячи з цього, місцевим органам виконавчої влади, за участю органів місцевого самоврядування, організувати та забезпечити в установленому порядку; своєчасне оповіщення і прибуття громадян; виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів тощо.
  Як пояснив в.о. керівника району, головний акцент в мобілізації робитиметься на військових спеціалістах із запасу та людях, які уже проходили службу в армії, а також медичних працівників.
  За повідомленням завідувача сектором взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційної роботи апарату РДА Бориса Завертаного, на Уманщині активно триває призов військовозобов’язаних до національної Гвардії. Окрім тих, хто йде захищати рідну землю за повісткою, на порозі військкомату в черги масово шикуються добровольці, серед яких: і миротворці, і військовозобов’язані запасу, і, навіть, жінки з медичною освітою.
  Комісія лікарів перевіряє: серце, тиск, легені, після чого, дає заключення профпридатності.
  На сьогоднішній день, у період політичної кризи в країні, перед органами виконавчої влади та місцевого самоврядування стоїть завдання терміново створити міськрайонний координаційний штаб з питань надання допомоги місцевим військовим частинам.
  В рамках чого, Уманським ОМВК, починаючи з 2 березня поточного року по 18.03.2014 року, із приписним складом в кількості 47 осіб проведено кваліфіковані навчальні збори тощо.
  Не зважаючи на досить хитку та не стабільну ситуацію в державі, у господарствах Уманщини триває весняно – посівна кампанія 2014. Оскільки основу сільськогосподарського виробництва регіону становить рослинницька галузь, якою виробляється в межах 86% валової сільськогосподарської продукції.
  Про це та інше повідомив начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Артур Житніковський.
  За словами Артура Яновича, раціонально використовуючи кожну погожу днину, механізатори щодня виходять.
  Адже, весняне підживлення озимих культур по мерзлоталому ґрунту аграрії розпочали ще з 23 лютого поточного року.
  В рамках чого, станом на сьогоднішній день, господарствами району підживлено 32 тис. га, в тому числі озимої пшениці на 29 тис. га, озимого ячменю - 3 тис. га, крім того, озимого ріпаку на 3,3 тис. га.
  За висновками спеціалістів посіви озимих зернових культур знаходяться в доброму стані.
  Окрім оперативних даних, також було звернуто увагу на результати проходження медичних оглядів та одержання допуску до роботи працівниками трудових колективів сільгосппідприємств та фермерських господарств району. Не залишилось без уваги питання створення нових робочих місць, належних санітарних умов праці, підвищення рівня заробітної плати; дотримання сівозміни, підживлення грунту тощо.
  Реалізуючи в районі окремі держпроекти щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення району, розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я, зроблено акцент на роботі галузі охорони здоров’я в сучасних умовах реформування.
  Зі свого боку, керівний склад центральної районної лікарні, по черзі, ознайомив присутніх з діяльністю медичної галузі на території сіл; обговорено доцільність функціонування ланки первинної медико – санітарної допомоги, а також звернуто увагу на проведення роз’яснювальної роботи серед сільських мешканців щодо необхідності профілактики виникнення, як загальних захворювань, так і запобігання захворінню на туберкульоз та ВІЛ СНІД.
  За підсумком наради дано ряд відповідних доручень.

  Схожі новини