• Новина з категорії: Новини

  Влада Уманщини тримає під постійним контролем питання соціального захисту населення

  Сьогодні, під час чергової наради, що відбулась під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Олега Кожем’яка, було розглянуто питання щодо виконання районної комплексної програми «Турбота» на 2009 – 2013 роки, метою та завданням якої є поліпшення соціальної захищеності ветеранів війни та праці, інвалідів та громадян, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, забезпечення виконання чинного законодавства стосовно соціального захисту означених категорій населення, підвищення якості їх соціально-медичного обслуговування, підвищення рівня життя ветеранів війни і праці, інвалідів та громадян, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, забезпечення їх засобами реабілітації та поліпшення санаторно-курортного лікування шляхом посилення соціальних гарантій.
  У ході бесіди начальник управління праці та соціального захисту населення Тетяна Бондаренко ознайомила присутніх зі слідкуючою інформацією, зокрема, на Уманщині проживає 2138 ветеранів війни, 4540 ветеранів праці, 1765 інвалідів різних категорій та 1692 громадян, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи.

  Влада Уманщини тримає під постійним контролем питання соціального захисту населення


  Згідно статистичних даних, упродовж 2013 року проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 1789 одиноких ветеранів війни та праці, інвалідів, дітей війни, інших громадян похилого віку, з метою визначення їх потреб та надання відповідної адресної допомоги.
  За той же період, відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району охоплено обслуговуванням – 969 осіб, які потребують постійного стороннього догляду.
  Крім того, на постійне місце проживання до Рижавського стаціонарного відділення оформлено 6 категорійних осіб.
  За для поліпшення умов проживання підопічних стаціонарного відділення, з початку 2013 року, за рахунок коштів районного бюджету, що становить 101,9 тис. грн., в приміщенні зазначеної установи проведено поточний ремонт, а також впорядковано прилеглу територію.
  Тримаючи дане питання під ретельним контролем, в.о. очільника району Олег Кожем’як регулярно відвідує інтернатний заклад та особисто переймається проблемами його мешканців.
  Також, за двома напрямками в районі успішно діє волонтерський рух: «Пенсіонер-пенсіонеру» та «Молодь-пенсіонеру».
  Якщо більш детальніше, то осередком напрямку волонтерського руху «Молодь-пенсіонеру» являється районний відділ освіти, в якому налічується близько 636 учнів, благодійна діяльність яких відбувається на добровільних засадах.
  Що стосується волонтерського руху «Пенсіонер-пенсіонеру», до участі приєдналося 98 осіб, з числа пенсіонерів - добровольців різних вікових категорій.
  В рамках медичного обслуговування статусних осіб, на базі Уманської центральної районної лікарні облаштовано 5 окремих палат на 14 ліжок для стаціонарного лікування інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників Великої Вітчизняної війни, ветеранів праці тощо.
  При формуванні місцевого бюджету щорічно передбачаються кошти на фінансову підтримку діяльності громадських організацій: 2013 рік - районна рада ветеранів війни і праці використала 21,8 тис. грн., «Союз Чорнобиль України» – 41,7 тис. грн. та «Уманська міськрайонна спілка ветеранів Афганістану» - 21,2 тис. грн..
  Зі свого боку, спеціалістами управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення, безпосередньо, через засоби масової інформації, через Громадську приймальню управління, де надається вичерпна і кваліфікована інформація щодо призначення і виплати усіх видів державних допомог, в тому числі і житлових субсидій, надання пільг ветеранам війни та праці, навчання, реабілітації та забезпечення засобами пересування інвалідів, щодо призначення та перерахунків пенсій за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
  Робота у даному напрямку триває.

  Схожі новини

  • #1
  • 15 квітня 2014 09:10
  • Автор: vlada
  Дуже задоволена роботою нашого Управління праці. Приємно мати справу з компетентними та ввічливими спеціалістами.