• Новина з категорії: Статистичні дані

  Рівень доступності для домогосподарств окремих видів медичної допомоги

  Інформація, одержана під час опитування членів домогосподарств у жовтні 2013 року, характеризує суб’єктивну думку населення щодо рівня доступності для них послуг охорони здоров’я, можливості придбання ліків та медичного приладдя, окремих питань, пов’язаних з лікуванням у лікарнях.
  Частка домогосподарств області, в яких хто-небудь з членів потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, становила 97%. Серед них кожне п’яте домогосподарство повідомило про випадки неможливості отримати медичну допомогу, придбати ліки та медичне приладдя.
  Основною причиною цього домогосподарства вважають занадто високу вартість ліків, медичного приладдя, послуг охорони здоров’я.
  Так, не змогли придбати ліки хто-небудь з членів 90 тис. домогосподарств, серед них 92% – через занадто високу вартість; хто-небудь з членів 54 тис. домогосподарств не зміг відвідати стоматолога, з них 94% – через занадто високу вартість послуг; хто-небудь з членів 16 тис. домогосподарств – отримати лікувальні процедури, з них 93% – через занадто високу вартість послуг; 35 тис. домогосподарств – отримати лікування у стаціонарі, з них 91% – через занадто високу вартість послуг; хто-небудь з членів 14 тис. домогосподарств – придбати медичне приладдя, з них 74% – через занадто високу вартість.
  Виключно через високу вартість послуг хто-небудь з членів 17 тис. домогосподарств не зміг зробити протезування.
  Хто-небудь з членів 21 тис. домогосподарств не зміг провести медичні обстеження, з них 52% – через занадто високу вартість послуг, 40% – у зв’язку з тим, що черга була занадто довгою, 8% – через відсутність медичного спеціаліста потрібного профілю.
  Хто-небудь з членів 66 тис. домогосподарств не зміг відвідати лікаря, серед них через занадто високу вартість послуг – 60%, через відсутність медичного спеціаліста потрібного профілю – 23%, у зв’язку з тим, що черга була занадто довгою – 17%.
  Серед осіб, які повідомили, що за останні 12 місяців вони лікувались у лікарні, 98% самі купували медикаменти, 72% – брали з собою постільну білизну, 91% – харчувались за свій рахунок. І тільки 0,4% осіб не брали з собою до лікарні нічого з перерахованого.

  Схожі новини