• Новина з категорії: Новини

  «Мереживо загадкової прози Павла Загребельного»

  « …Мені здається, що я багато сказав із того,
  що хотів сказати у своєму житті. У своїх
  книжках я досить відвертий».
  П. Загребельний

  26 серпня для відвідувачам районної центральної бібліотеки проведена  літературна світлиця «Мереживо загадкової прози Павла Загребельного», яка присвячена 90-річчю від дня народження патріарха слова, одного з найпопулярніших українських письменників, есеїста, критика, драматурга, кінодраматурга Павла Загребельного. 

  «Мереживо загадкової прози Павла Загребельного»

  Органічним її наповненням став перегляд книжкової виставки творчого спадку письменника. Творча спадщина Загребельного приваблює все більше нових читачів. Його твори відомі далеко за межами України, перекладалися багатьма мовами світу, неодноразово екранізувалися. Не всі з них стали непересічним художнім надбанням української прози, але всі активно сприймалися читачем, обговорювалися критикою, тою чи іншою мірою впливали на літературний процес.

  Це 20 романів, кілька повістей, публіцистичні та літературно-критичні статті, есе, п'єси, кіносценарії. Талановитий український письменник Павло Загребельний понад чверть віку веде діалог зі своїми сучасниками – діалог повчальний, дотепний і цікавий...

  «Мереживо загадкової прози Павла Загребельного»

  Його життя охоплює майже усе ХХ ст. – епоху випробувань і національного утвердження. Оригінальність і унікальність Павла Архиповича – вражаюча. Він звалював на свої плечі таку ношу, яку попередні керівники Спілки письменників України навіть і не уявляли. Свій девіз: «Служачи – працюй і працюючи – служи!» - він виконував сумлінно.

  3 лютого 2009 року Україна втратила одного із найвідданіших і найталановитішого із своїх синів. Найпотрібнішим для Павла Архиповича було слово «Працюй»! Праці віддавав себе до останку. І кожну свою справу робив якомога краще і талановитіше. У складних ситуаціях, які вимагали неймовірних зусиль, праці клопіткої і ризикованої сміливості, Загребельний перемагав - досягав успіху.

  Саме такі люди вкрай необхідні Україні-матері у ці складні часи випробувань на гідність і відданість. Нинішні школярі, студентство мають виховуватися на найкращих зразках літературних і живих героїв.

  Схожі новини