• Новина з категорії: Новини

  Реалізація проекту регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

  Одна з найважливіших соціальних інновацій української медицини – Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Проект розраховано на соціально незахищену частину населення, його мета – зниження захворюваності на гіпертонічну й ішемічну хвороби, судинні ураження мозку, а також зменшення смертності від ускладнень та підвищення тривалості і якості життя хворих на серцево-судинні захворювання.

  Здоровий спосіб життя, здорове харчування, відмова від паління, упорядкована фізична активність та контроль артеріального тиску – це все дозволить уникнути серцево-судинних захворювань.

  Реалізація проекту регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

  Згідно зі статистикою, близько 40-45% українців мають підвищений тиск, а хворих на артеріальну гіпертензію зареєстровано понад 12 млн осіб.

  В результаті дії пілотного проекту щодо часткової компенсації вартості ліків, вдалося зменшити кількість хворих на інсульти – на 6,4%, а також виїздів швидкої допомоги з приводу гіпертонічних кризів – на 16%.

  З метою покращення надання медичної допомоги хворим на гіпертонічну хворобу в усіх регіонах країни проходять планові обстеження та обов’язкове вимірювання артеріального тиску, – цим самим, пацієнти починають більше звертати увагу на власне здоров’я. Кожен хворий на гіпертонію може звернутися за рецептом до лікаря та отримати право на відшкодування вартості необхідних ліків.

  Щоб ситуація залишалася стабільною і надалі, цього року на реалізацію пілотного проекту в Державному бюджеті для Уманського району передбачено близько 130,3 тис. грн. (відповідно до листа ДОЗ від 20.08.2014 року № 02-02-37/343).

  В Уманському районі на базі КЗ «Уманський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Уманської районної ради від 01.09.2014 р. було створено робочу групу з впровадження заходів стосовно реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Робоча група складається з 16 лікарів (завідуючі амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, сімейні лікарі району, терапевти Уманської амбулаторії ЗПСМ). Робоча група проводить лекції, семінари та тренінги з питань запровадження пілотного проекту.

  В Уманському районі станом на 14 жовтня 2014 року проживає 43428осіб. З них на обліку по гіпертонічній хворобі перебуває – 9135 осіб. Кількість хворих які були задіяні в пілотному проекті складає 849 осіб, безпосередньо для їхнього лікування виписано 1849 рецептів, що в середньому складає по 2 антигіпертензивних препарати на одного хворого.

  Схожі новини