• Новина з категорії: Новини

  Про найважливіші законодавчі зміни 2015 року

  Із 1 січня 2015 року набрали чинності зміни, внесені до Бюджетного, Податкового, Митного кодексів та Кодексу цивільного захисту України. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління юстиції у Черкаській області Олександр Кравченко.

  Так, згідно із Законом «Про Державний бюджет України на 2015 рік», прожитковий мінімум на одну особу становить 1176грн, а з 1 грудня нинішнього року підвищиться до 1330грн. Для дітей до 6 років прожитковий мінімум визначено в межах 1032 грн, а від 6 до 18 років–1286грн. Для працездатних осіб соціальних категорій– 1218грн, для непрацездатних– 949 грн.

  Запроваджуються і деякі податкові нововведення за Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Зокрема, з 1 січня податок на доходи фізичних осіб справляється з суми пенсії (мінімальний розмір 949грн, включаючи індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три мінімальні заробітні плати (на сьогодні– 1 218×3=3 654 грн).

  Також, за ст.265 ПК, оподатковуватиметься і нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Власники об’єктів житлової нерухомості, фізичні та юридичні особи, зобов’язані щомісяця сплачувати податок на житлові будівлі, дачні та садові будинки, інші допоміжні приміщення (сараї, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби тощо). Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування та типів споруд, але не більше 2% від мінімальної заробітної плати за 1кв.м об’єкту.

  Податок на житлову нерухомість цьогоріч становитиме 24грн 36коп. за 1кв.м понаднормової площі. Норма на сьогодні є 60кв.м для квартир, 120кв.м для будинків, 180кв.м для різних типів нерухомості, одночасного володіння кількома її видами.

  – Підлягає оподаткуванню й транспорт,– наголосив Олександр Кравченко.– Новий акцизний збір уведено на автобуси та вантажівки, відновлено акциз на переобладнання автомобілів. Зокрема, власники автівок, які експлуатуються не більше 5 років, з об’ємом двигуна 3тис. кубів сплачуватимуть річний податок у розмірі 25тис.грн.

  Зазнало деяких змін і соціальне законодавство. Так, новий Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачає наявність пільг на безоплатні ліки та знижку на 50% плати за житло тільки за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, якій дає на це право.

   


  Схожі новини