• Новина з категорії: Новини

  Юрій Ткаченко: «Головне – не заважати аграріям»

  Натомість їх потрібно спрямовувати у правильному напрямку. Про це очільник області заявив на колегії з питань агропромислового комплексу. Там обговорювали прийдешні реформи та реалії ринку.

  – Невдовзі на рівні держави мають запрацювати кілька програм,– розповідає голова Черкаської ОДА.– Одна стосуватиметься відшкодування аграріям відсоткових ставок по кредитах, інші– стимулювання розвитку овочівництва, садівництва та тваринництва. Саме ці галузі дають робочі місця на селі. Ми це бачимо і на Черкащині.

  Розвиток сільських територій є одним із головних пріоритетів у «Стратегії-2020». Її найближчим часом уже презентують обласній раді.

  – Ми йдемо до Європи,– наголошує Юрій Ткаченко.– Тому аграрії мають якнайкраще підготуватися до жорсткої конкуренції. Там іде боротьба за кожну копійку в собівартості продукції, щоб утриматися на ринку. Якщо сьогодні в нас собівартість кілограма свинини становить близько 18-20 гривень, то у світі– майже вполовину менше. Тому якраз мова йде про те, що зараз потрібно максимально допомагати аграріям. На цьому неодноразово наголошував Президент України.

  Оперативно інформувати аграріїв про тенденції та новації в АПК, надавати їм аналітику відтепер має профільний департамент обладміністрації. Таке доручення його керівникові дав обласний керманич.

   


  Схожі новини