• Новина з категорії: Новини

  Як військовослужбовцю – учаснику АТО отримати посвідчення «Учасник бойових дій»

  Як військовослужбовцю – учаснику АТО отримати посвідчення «Учасник бойових дій»

  Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпечені її проведення, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413.

  Процедура отримання військовослужбовцем – учасником АТО посвідчення «Учасника бойових дій» залежить від того, чи проходить військовослужбовець військову службу або є звільненим з військової служби.

  У разі, якщо військовослужбовець проходить військову службу у військовій частині, військова частина у місячний термін після завершення виконання ним завдань в зоні АТО надсилає до комісії Міністерства оборони України (МОУ) довідку та документи, що підтверджують участь військовослужбовця в АТО безпосередньо в районах її проведення.

  Комісія при МОУ вивчає документи, подає їх на розгляд Міжвідомчої комісії при Державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО. Міжвідомча комісія при Державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО розглядає документи, надіслані комісією МОУ, і в разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків, представників державних органів та в місячний строк приймає рішення щодо надання статусу учасника бойових дій та інформує комісію МОУ. В свою чергу комісія МОУ надсилає рішення до військової частини, після чого військова частина видає військовослужбовцю посвідчення «Учасника бойових дій».

  Військовослужбовець може, також, самостійно звернутися до комісій у разі неподання командиром документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій.

  Військовослужбовці, звільнені з військової служби, отримають посвідчення «Учасника бойових дій» за аналогічною процедурою через військові комісаріати, або самостійно у вищезазначеному випадку.

  Військовослужбовці, які є учасниками бойових дій, користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та інших нормативно – правових актів.

   

  За інформацією Уманського ОМВК 


  Схожі новини