• Новина з категорії: Новини

  Інформація про припинення та поновлення виплати дострокової пенсії

  Інформація про припинення та поновлення виплати дострокової пенсіїЗгідно з пунктом 7-2 Прикінцевих положень «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилось 55 років, за наявності страхового стажу – не менш як 30 років та за умови звільнення з роботи. У такому разі розмір їхньої пенсії зменшується на 0,5 % за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується впродовж усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду.

  Якщо жінка, якій достроково призначено пенсію до досягнення віку, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому разі після досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію. Тобто, якщо виплата дострокової пенсії у зв'язку з працевлаштуванням припиняється, а вразі звільнення з роботи — поновлюється.

  Якщо жінка, якій достроково призначено пенсію за віком згідно з пунктом 7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», влаштувалася на роботу, то їй необхідно в 10 денний термін звернутись до управління Пенсійного фонду України в місті Умані та Уманському районі, що знаходиться за адресою: вулиця Тельмана, 4.


   

  За інформацією управління праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації.

   

  Схожі новини