• Новина з категорії: Новини

  Уманщина відзначила День Конституції України

  Уманщина відзначила День Конституції України28 червня уся Україна святкувала День Конституції та День молоді. В Уманському районі, у селах Вільшана Слобідка, Городниця, Ропотуха, Собківка, Громи відбулися чудові концерти, присвячені цим датам, але найгучніші свята відбулись в селі Дмитрушки та музеї народного побуту та етнографії в селищі міського типу Бабанка.

  Директором музею народного побуту та етнографії селища міського типу Бабанка є Ніна Малик, яка підготувала та організувала свято «Рушник вишивається, пісня співається» належним чином. У приміщенні музею було відтворено навіть макет корчми, яка за історичною довідкою була побудована в селищі міського типу Бабанці, а працювала в ній баба Анка, від чого й пішла назва даного селища. Наразі на зразок такої корчми побудували ідентичну в музеї під відкритим небом в Києві. Відвідувачі в захваті від неї. Також під час заходу пройшла виставка-огляд стародавніх вишитих українських рушників.

  Уманщина відзначила День Конституції України 

  На подвір'ї музею, Ніна Михайлівна зустрічала гостей хлібом та сіллю. Було запрошено багато почесних гостей, наприклад, голова ради ветеранів, заслужений зоотехнік України Микола Павлович Святецький, сільський голова Михайло Анатолійович Байда, начальник відділу культури Світлана Миколаївна Починок, педагоги з освітніх закладів. На свято завітали жителі селища Бабанка та села Коржовий Кут, а також була присутня сім'я переселенців з Донеччини. Художні колективи Бабанського сільського Будинку культури під час концерту звеличували нашу Україну, а також дали зрозуміти, що вік рахують не по прожитих роках, а по стану душі.

  Уманщина відзначила День Конституції України

  Уманщина відзначила День Конституції УкраїниТого ж дня о 17 годині в селі Дмитрушки розпочалось святкове дійство, зібравши понад 400 осіб різного віку. З'їхалось багато гостей, сільських голів, працівників сільського Будинку культури, кращих художніх колективів з сусідніх сіл: Краснопілка, Старі Бабани, Родниківка.

  Кращі майстри району привезли свої вироби декоративно-прикладного мистецтва. Вишивку представляла Ніка Сизоненко, хореограф Родниківського сільського Будинку культури. Прикраси з фарбованої глини представляла Ірина Романчук, жителька села Родниківка, сувенірну продукцію мав нагоду привезти Мельник Василь та багато інших.

  Перед початком концерту сільський голова Сергій Нагорний у своєму привітальному виступі наголосив на тому, що хоч і триває війна на сході України, а дух народу потрібно підтримувати відзначенням таких свят і піснею.

  Концертна програма традиційно розпочалась виступом господарів свята, народного хорового колективу «Терниця» Дмитрушківського сільського Будинку культури, керівником якого є Михайло Хекало, а продовжили естафету талановиті діти, вихованці Дмитрушківської філії Бабанської дитячої музичної школи та Дмитрушківської загальноосвітньої школи.

  Уманщина відзначила День Конституції України

   Соловейками виспівували «Веселі музики» Старобабанівського сільського Будинку культури у складі директора Будинку культури Анатолія Музики, учасників колективу Степана Фіголя та Сергія Шаповала, продемонструвавши вміння співати і акапельно, і під гучний супровід інструментальної музики. На «струнах душі» заграли колектив Краснопільського сільського Будинку культури у складі Михайла Герасимчука директора Будинку культури та його дружини. Також про любов заспівав улюбленець нашого району Саша Біденко, художній керівник Дмитрушківського сільського Будинку культури.

  Уманщина відзначила День Конституції УкраїниРодзинкою свята стали ансамблі «Вербиченька» та «Мальви» Родниківського сільського Будинку культури на чолі з директором Ольгою Гарбузовою та художнім керівником Наталею Мальцевою. Колективи співали веселих українських пісень, піднімаючи настрій глядачам, так, що навіть дощ не налякав їх.

  На завершення свята директор Дмитрушківського сільського Будинку культури, який і проводив дане дійство, надав слово колишньому начальнику відділу культури Степану Буряку, який високо оцінив учасників даного концерту.

  Своїми враження поділилась з нами головний спеціаліст відділу культури Уманської райдержадміністрації Оксана Коханська: «Я і сама з захопленням дивилась на виступи наших колективів, таких самобутніх й оригінальних. Хоч і не вперше бачила ці номери, але аплодуючи, дивувалась, де ж ці артисти беруть наснагу для виступів, поїздок, адже роботи вистачає і вдома по господарству. Думаю, що вони все ж таки не втомлюються завдяки своїй творчій енергії й наполегливості, любові до сцени.Хочеться закінчити висловом М.Г. Стельмаховича «Українці нація оптимістична, життєрадісна; вони люблять добре попрацювати, належно веселитися і дітей до цього привчають. Радісність, гумористичність – типові риси українця, генетично закладені самою природою ще з давніх-давен».


  Схожі новини