• Новина з категорії: Новини

  На Уманщині продовжує панувати антициклон

  На Уманщині продовжує панувати антициклонАтмосферні фронти північних циклонів все більше наближуються до наших широт. Хоча дощові хмари ще досить далеко, але уже відбуваються коливання температури повітря. Щоправда поки що вони ледь помітні.

  У найближчі дні синоптична ситуація суттєво не зміниться. Так, після надходження прохолоди у п’ятницю, суботні ніч та день очікуються більш теплими. У неділю знов буде на 2-3º прохолодніше. А на початку нового тижня очікується «сплеск» останньої літньої спеки. Найтеплішим у цей період буде 1 вересня (до 30-32º тепла). При цьому, вночі та на ранок Дня знань ймовірні невеликі короткочасні грозові дощі. А вже з 4 вересня на території Черкащини пануватимуть північні циклони, погода стане прохолодною з окремими дощами.

  Радіаційний фон в Умані становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

  До відома: за кліматичними данимисередній температурний фон 29 серпня становить 17,1° тепла, на цю дату найвища температура повітря 32,9° тепла відмічалася у 1992 р., найнижча – 3,6° тепла – у 1978 р.

  Середня добова температура повітря становила 22°, що на 5° вище кліматичної норми на цей час. Максимальна температура повітря у денні години досягала 27°. Сьогодні вночі стовпчики термометрів опускалися до 15°. Максимальна швидкість вітру досягала 3 м/с.

  Відносна вологість повітря минулої доби дещо підвищилась, однак все одно залишається низькою. У денні години вона знижувалась по області до 44 %.

  Середня добова температура ґрунту на глибині 10 см за даними метеостанції за минулу добу підвищилась на 1° і становила 25° (норма для третьої декади серпня 21°).

  Ситуація із зволоженням ґрунту залишається складною. На більшій частині території району утримується ґрунтова засуха. Умови для осінньої сівби озимих сільгоспкультур залишаються несприятливими.

  Схожі новини