• Новина з категорії: Новини

  1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

  Всесвітній день боротьби зі СНІДом зявився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому - в 1988 році. Цей день – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ/СНІД.

  1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

   

  Проблема ВІЛ-інфекції понад 28 років залишається актуальною для світової спільноти, масштаби поширення ВІЛ набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку в більшості країн світу.

  Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні залишається напруженою – продовжується поширення ВІЛ серед загального населення, зростає захворюваність на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Щороку збільшується кількість осіб, які перебувають під диспансерним наглядом у закладах охорони здоров’я служби профілактики та боротьби зі СНІДом.

  Станом на 01.10.2015 в області офіційно зареєстровано 6412 ВІЛ-інфікованих осіб, в т.ч. 1152 дитини; захворіло на СНІД – 2271 особа, в т.ч. 42 дитини; померло від захворювань, зумовлених СНІДом – 942 особи, в т.ч. 16 дітей.

  В структурі шляхів передачі ВІЛ в поточному році переважає статевий і становить 55,8%; парентеральний (інєкційне вживання наркотиків) – 27,7%; від матері до дитини (діти, що народилися від ВІЛ-інфікованих матерів) – 16,5%.

  92% ВІЛ-інфікованих області – це особи репродуктивного та працездатного віку.

  Епідемія ВІЛ-інфекції в області продовжує поширюватись. Зростає кількість нових випадків інфікування ВІЛ та захворювання на СНІД. Збільшується число дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. Не зважаючи на збільшення питомої ваги статевого шляху передачі ВІЛ, споживачі ін’єкційних наркотиків залишаються основним джерелом поширення ВІЛ-інфекції в області.

  На сьогоднішній день ВІЛ-інфікованим надається безоплатна і доступна (за показаннями) специфічна антиретровірусна терапія, яка продовжує їх життя.

  Кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Жодна людина у світі не застрахована від зараження вірусом імунодефіциту людини.

  Будьте обережними, цінуйте та бережіть кожну неповторну хвилину свого життя.

   

  За інформацією «Уманського районного центру ПМСД» Уманської РР (матеріали КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом»)


  Схожі новини