• Новина з категорії: Новини

  Заходи щодо профілактики рівня травматизму при використанні газу в побуті

   

   Заходи щодо профілактики рівня травматизму при використанні газу в побуті

  Нововведеннями в галузі безпечного використання газу в побуті являються запровадження нових «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених наказом Міненерговугілля України №285 та зареєстрованих в Мінюсті України 08 червня 2015 р. за №674/27119. Зокрема, розділ 5 вказаних Правил регламентує вимоги безпечної експлуатації внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будинків. На даний час, відповідальність за дотримання вимог безпеки при використанні газу, покладається на власників (балансоутримувачів, орендарів (наймачів) тощо. Працівники ПАТ «Уманьгаз», на безкоштовній основі здійснюють періодичне планове технічне обслуговування внутрішніх газопроводів та газових приладів вітчизняного виробництва. Проте, для належного гарантійного і сервісного обслуговування газовикористовуючого обладнання імпортного (закордонного) виробництва, власнику необхідно укласти відповідний договір з сервісним центром (представництвом) виробника. За таких умов, у відповідності до вимог паспорта заводу-виробника обладнання, власник фактично забезпечує умови проведення технічного обслуговування газового приладу.

  Однією з головних умов безаварійного (безпечного) користування газом, є необхідність постійного контролю за справним станом димових і вентиляційних каналів (пристроїв), що забезпечують приток свіжого повітря (кисню) для повного згорання газу та послідуючого видалення відпрацьованих газів. Право для первинного і періодичного обстеження димовентканалів (ДВК), з видачею відповідних актів, надається спеціалізованим підприємствам (установам), що одержали відповідні дозволи і ліцензії на виконання цих робіт. Обов’язком власника ДВК являється постійний контроль (нагляд)за їх станом. Зокрема, їх огляд за допомогою дзеркальця на предмет відсутності засмічень (павутини, сміття, тощо) та контролю наявності тяги (руху повітря) за допомогою шматочка газети. Категорично забороняється самовільно перекривати ДВК, або встановлювати кухонні витяжні зонти, з примусовим спонуканням руху повітря!

  Це може призвести до:

  - неповного згоряння газу і зниження калорійності;

  - випалення кисню в приміщенні та утворення смертельно небезпечного окису вуглецю (СО);

  - отруєння людей, що перебувають в приміщенні, через недостачу надходження свіжого повітря (кисню).

  Завжди, при ввімкнених газових приладах, відкривайте кватирку (фрамугу) для провітрювання!

  В кінці 2015 року також введено в дію «Кодекс газорозподільних систем», затвердженого Постановою НКРЕКП №2494 та зареєстрованого в Мінюсті України 06.11.2015р. за №1979/27824. В даному документі регламентується діяльність газорозподільних підприємств та інших учасників ринку природного газу. Зокрема, чітко встановлена процедура проведення земляних робіт в охоронних зонах газопроводів, порушення якої призводить до створення аварійних ситуацій, пошкодження державного майна та витоків (втрат) природного газу, нанесення значних матеріальних та моральних збитків учасникам ринку газу. Для безпечного виконання земляних робіт в охоронних зонах газопроводів, необхідно завчасно звернутись з відповідною заявою в ПАТ «Уманьгаз», надати ордер на виконання земляних робіт та отримати (безкоштовно) письмовий дозвіл. Нехтування цими правилами призводить до настання відповідальності адміністративного, матеріального або кримінального характеру.

  За додатковою інформацією звертайтесь за тел. «104» (з мобільного безкоштовно), тел. 4-50-55 – гаряча лінія цілодобово, тел. 4-54-02 – служба експлуатації газових мереж м. Умані та Уманського району ПАТ «Уманьгаз».

  Будьте обачними, обережними та здоровими!

   

  За інформацією ПАТ «Уманьгаз»

  Схожі новини