• Новина з категорії: Новини

  Аграрні розписки в Україні

  Аграрні розписки в Україні

   

  Аграрні розписки – це запровадження нового інструменту кредитуваннядля малих та середніхсільгоспвиробників

  Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, в партнерстві із Швейцарською Конфедерацією в Україні.

  Метою Аграрної розписки є покращення доступу до фінансових ресурсів сільгосптоваровиробників. Цей інструмент дешевший і простіший в адмініструванні порівняно з банківським кредитуванням та товарними кредитами, які донедавна були чи не єдиним джерелом залучення фінансів в АПК. Це дуже важливо, адже малим та середнім виробникам, для яких створений цей механізм, складніше знайти гроші, ніж великим. На співпрацю з банками їм розраховувати не доводиться. В одних нема застави, в інших відсутня кредитна історія.

  Аграрна розписка надійна для обох сторін, адже фіксує безумовне зобов'язання боржника здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити кошти кредитору в обмін на отримані матеріально-технічні чи фінансові ресурси.

  Предметом застави є майбутній урожай - відповідна кількість зібраної продукції. Також законом передбачено погашення заборгованості за аграрною розпискою з наступних врожаїв, якщо першого врожаю було недостатньо.

  Аграрні розписки є більш простою та дешевою альтернативою банківському кредитуванню. По суті, вони оминають зайві ланки, що існують між кредитором та боржником. Більше того, вони зосереджені на конкретній галузі, умови роботи у якій зрозумілі всім учасникам операції. На сьогодні певна кількість компаній-постачальників ресурсів вже розробили на 2016 рік свої пропозиції сільгоспвиробникам з укладання аграрних розписок.

   

  Схожі новини