• Новина з категорії: Новини

  Медоносні бджоли - основа земного життя

  «Через чотири роки після того, як зникне остання бджола, зникне і людство». Ці слова, сказані колись Альбертом Ейнштейном, в останні роки стали актуальними, як ніколи. Глобальне зникнення бджіл набуває катастрофічних масштабів, маючи доволі серйозні наслідки не лише для екосистеми планети, але й для продовольчої безпеки та світової економіки.

  Однією з причин цього є порушення регламентів застосування засобів захисту рослин юридичними та фізичними особами, які застосовують пестициди в сільськогосподарському виробництві.

  Не винятком став і минулий рік, в якому у зв`язку із порушенням регламентів застосування інсектицидів в посівах сільськогосподарських культур відмічено ряд випадків отруєння та загибелі бджіл.

  Взв`язку із тим, що незабаром в районі розпочнеться цвіт медоносів та з метою недопущення загибелі бджіл під час проведення в сільськогосподарському виробництві агрохімічних заходів з оброблення посівів сільськогосподарських культур пестицидами суб`єктам господарювання рекомендуємо дотримуватись встановлених норм з оповіщення жителів сіл та пасічників про проведення вказаних робіт:

  - під час цвітіння рослин медоносів відповідно санітарних правил всі роботи з пестицидами проводити в ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках.

  - завчасно, але не менше як за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, необхідно обов’язково письмово попереджувати голів сільських і селищних рад, пасічників, власників суміжних сільськогосподарських угідь про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, встановлювати попереджувальні написи.

  - в разі якщо внесення пестицидів планується проводити за допомогою авіації за три доби до початку авіаційних робіт здійснити такі запобіжні заходи:

  а) поінформувати населення даної місцевості через засоби масової інформації (радіо, пресу, телебачення) про місце, строки, термін проведення обробок пестицидами і агрохімікатами; про заборону ближче 1 км від місця обробок здійснювати сільськогосподарські та ін., роботи, випасати тварин; про необхідність вивезення пасік до іншого місця медозбору на відстань понад 5 км від місць проведення авіаційних обробок сільськогосподарських культур пестицидами, на період до 5 діб.

  б) встановити спеціальні попереджувальні знаки безпеки з вказівкою кінцевого строку очікування на відстані 300 м від оброблених ділянок, а також на дорогах, що проходять через ці ділянки та на дорогах, які ведуть до сільгоспаеродрому або вертодрому.

   

   

  Схожі новини