• Новина з категорії: Новини

  Погода школярам

   


  За Народним календарем після Успіння (28 серпня) починається "молоде бабине літо", яке триває до 11 вересня. Головною прикметою цього часу є ластівки, які готуються відлітати у теплі краї. А ще, якщо на Успіння гарна погода, то осінь буде ранньою і прохолодною. Що ж – є нагода перевірити цю прикмету!

  Дійсно, за кліматичними даними, на Уманщині в цей час починає відчутно спадати температурний фон, спостерігаються значні добові коливання температури. Це пов’язане із сонцем , яке на цей час стає все нижчим та сідає за грай все раніше. Але саме в цей час в атмосфері наших широт панують антициклони, які встановлюють суху та дуже теплу погоду.

  І в цьому році доказом цього є погода останніх вихідних. Так середньодобові температури у суботу та неділю були в межах +20+22°, що на 4-5° вище кліматичної норми. Денний максимум по району досягав +28+31°, вночі було до +13+14°.

  Тепла суха погода призводить до висушування грунту, що несприятливо в період сівби озимих, та підвищує рівень пожежної небезпеки в екосистемах області.

  За прогнозом, на початку нового тижня істотних змін у погоді не передбачається. Завдяки західному антициклону, утримуються підвищені температури на фоні бездощів’я. Лише із середини тижня можливий невеликий дощ, який принесе атмосферний фронт північного циклону, та за ним температура знизиться на 3-5° ( тобто до норми).Більш відчутне зниження температури можна чекати після 4.09.

  Значний дефіцит опадів на Уманщині відмічається з початку липня . Суху спекотну погоду на Уманщині формує західний антициклон. Його вплив переважатиме і найближчої доби. Лише завтра у другій половині дня атмосферний фронт Балтійського циклону, що рухається північніше нашого краю, зумовить в окремих районах області невеликі грозові дощі і почнеться зниження температурного фону.

  1 вересня погода не заважатиме школярам святкувати свій перший день нового навчального року. Опадів не очікується, хоча вранці буде досить прохолодно (+8+11º), але вдень повітря прогріється до +22+24º.

  Вересень в цілому очікується прохолодним та з окремими дощами, переважно в перші та останні 10 днів місяця. Найбільш значне похолодання можливе всередині місяця, коли нічна температура може опуститися до 0+2°.

  Схожі новини