• Новина з категорії: Новини

  ТУБЕРКУЛЬОЗ У ДІТЕЙ – БОРОТЬБА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!

   

  ТУБЕРКУЛЬОЗ У ДІТЕЙ – БОРОТЬБА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!

   

   

  ТУБЕРКУЛЬОЗ є другою за значимістю причиною смерті від будь-якого одного інфекційного агента, поступаючись лише ВІЛ / СНІДу.

  Туберкульозна бактерія здатна вражати всі органи і тканини: легені, бронхи, нирки, кишечник, кістки, статеві органи, головний і спинний мозок і їх оболонки, шкіру, лімфатичні вузли.

  В Україні, в 1995 році оголошена епідемія туберкульозу, яка щорічно продовжує  забирати тисячі життів. Наша країна знаходиться на 2 місці в Європі  по захворюваності та смертності від цієї тяжкої недуги. Носіями туберкульозної бактерії в Україні являються більше ніж 80% населення. Туберкульозна паличка дуже стійка і може зберігати свою життєздатність протягом 7-10 років. Найчастіше вона передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини при кашлю та чханні. Без відповідного лікування за 1 рік  хвора туберкульозом людина може заразити в середньому 10-15 здорових людей. Скасувати або підтвердити діагноз  у дітей можна на основі туберкулінодіагностики (проба Манту).

  З цією метою, в Уманському районі медичними працівниками КЗ «Уманський районний центр ПМСД» Уманської РР проводиться масова туберкулінодіагностика серед дітей 4-14 років та груп ризику.

  Так, 19, 22, 28 жовтня 2016 року були здійснені виїзди бригади медичних працівників в села Паланка, Краснопілка, Городецьке.  . У складі заступника головного лікаря з медичного обслуговування населення Горенка Назара Михайловича, заступника  головного лікаря з охорони дитинства та материнства Опаленко Марини Олександрівни та лікаря загальної практики – сімейної медицини Уманської амбулаторії ЗПСМ –  Мельнікової Олени Сергіївни. Прийом в ЛПЗ району відвідали 118 дітей дошкільного та шкільного віку, які  були оглянуті лікарями.

  Крім того, лікарями ЗПСМ проводиться туберкулінодіагностика, в закріплених за ними населених пунктах району.

  Медичними працівниками КЗ «Уманського районного центру ПМСД» Уманської РР була проведена роз’яснювальна бесіда з батьками щодо  доцільності  проведення тубдіагностики, а також заповнені інформовані згоди. 

  За інформацією КЗ «Уманський районний центр ПМСД» Уманської РР


  ТУБЕРКУЛЬОЗ У ДІТЕЙ – БОРОТЬБА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!


  ТУБЕРКУЛЬОЗ У ДІТЕЙ – БОРОТЬБА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!


  ТУБЕРКУЛЬОЗ У ДІТЕЙ – БОРОТЬБА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!


  ТУБЕРКУЛЬОЗ У ДІТЕЙ – БОРОТЬБА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!


   

  Схожі новини