• Новина з категорії: Новини

  Відзначення Міжнародного дня рідної мови в Бабанській ЗОШ І-ІІІ ступенів

   

  Відзначення Міжнародного дня рідної мови в Бабанській ЗОШ І-ІІІ ступенів

  Найбільше і найдорожче добро в кожного народу –

  це його мова, ота жива схованка людського духу,

   

   його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя,

  і свої сподіванки, розум, досвід, почування. 

   

  Панас Мирний

   

       Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

       Починаючиз 21 лютого 2002 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

       21 лютого в школі відбувся загальношкільний захід «Мова рідна – найдорожчий скарб», який підготували та провели разом із учнями школи вчителі української мови та літератури – Жук Галина Петрівна та Герасимчук Наталія Борисівна.

       Розпочалося свято «Молитвою до мови», яку з великим натхненням і вірою в серці прочитали учні 6 класу Шевчук В. Гончарук В. та учениця 10 класу Альтгайм Х.

       Ведучі свята розповіли учням історію виникнення свята і коли його почали відзначати в Україні. Вони наголосили на тому, що це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу, посіяти у своєму серці зернину любові до рідної мови.

       Продовжили свято читці віршів про мову: Латка М. Тимощенко А. Згірчибаба В. Скрипак Н. Дозорець М. Коробенко А. Бевз В. Кулібаба Т. Зірник С.

       Безугла А. та Дон С. показали інсценізацію легенди «Як Бог дарував таланти людям». На свято завітав Незнайко, якому учні 4 класу розповіли про значення рідної мови у житті кожної людини.

   

       На завершення свята пролунала пісня у виконанні Красівської А. «Пісня солов’їна».

       Учителі української мови звернулися до учнів школи оберігати і шанувати свою мову, збагачувати її заради прийдешніх поколінь, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України.

  Схожі новини