• Новина з категорії: Новини

  Великому терору - 80 років

   

       Цього року виповнюється 80-річчя Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років. Намагаючись позбавити наш народ його національної свідомості, історичної пам’яті та прагнення до свободи, мільйони українців було закатовано у застінках НКВС, розстріляно, відправлено у табори, тюрми, висилки. Їм було винесено смертний вирок лише за те, що були українцями і мали сміливість говорити про це вголос. 

       На виконання указу Президента України, з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні XX століття, а також вшанування патріотизму й мужності громадян, у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району проведено ряд інформаційних, тематично-виховних, культурно-мистецьких заходів до 80-роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років.

   

  Великому терору - 80 років

  Великому терору - 80 років

   

       У Полянецькій школі відбувся урок-конференція «В. Стус. Йому життям дароване безсмертя», в Оксанинській та Родниківській школах, Танському НВК – «круглі столи» на тему «Репресії в Україні – порушення прав людини і громадянина» та «Великий терор 1937-1938 років». Також у Танському НВК і Старобабанівській школі проведені загальношкільні лінійки.

       Уроки пам’яті, виховні години та інші тематичні заняття пройшли у Полянецькій («Політрепресії в Україні»,   «Політичні репресії в Україні: причини і наслідки», «Злочин, якому немає прощення» із переглядом відеофільму «Сталінські репресії в Україні»), Старобабанівській («Комуністичний терор»), Іванівській («1934 - початок великого терору», «Сталінські репресії та їх наслідки для України», «Репресії проти митців», «Масові репресії і їх жертви в Україні»), Паланській («Культ особи Сталіна») ЗОШ І-ІІІ ступенів; Танському («На скрижалях історії»), Доброводівському («Політичні репресії 1937 – 1938 років», «80- роковини Великого терору»), Текучанському («Людино! Зупинись схили голову…», «Забуттю не підлягає»), Посухівському («Погляд у трагічне минуле», «Про це не можна забувати!», «Пам`ятаємо, щоб не допустити знову», «Виправдання бути не може», «Нескорені», «Борці за незалежність»), Ропотуському («Трагічні сторінки України», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», «Політичні репресії в Україні», «Ми це пам’ятаємо», «За колючим дротом», «Це треба не мертвим, це треба живим»), Кочержинському та Рижавському НВК.

       Проведено конкурс рефератів у Танському НВК - «Моя родина в часи сталінських репресій», у Ропотуському НВК - конкурс дитячих малюнків «Хай завжди буде сонце» та конкурс читців на кращу поезію «У війни не жіноче обличчя».

       У Старобабанівській школі протягом квітня 2017 організовано збір свідчення старожилів про односельчан, постраждалих від політичних репресій.

       Переглянуто документальні фільми в Іванівській («Репресії. Чистки»), Текучанській («Так знищували твій народ») школах, Танському, Доброводівському та Посухівському («У ногу з історією») НВК.

       Оновлено тематичні виставки архівних документів та фотоматеріалів у кабінетах історії та шкільних бібліотеках у Полянецькій («Реабілітовані історією»), Старобабанівській, Іванівській («Німі свідки»), Родниківській, Паланській («Розстріляне відродження») ЗОШ І-ІІІ ступенів, Танському, Рижавському, Доброводівському, Посухівському («Терор 1937 – 1938 роках») навчально-виховних комплексах.

  Великому терору - 80 років

   


  Схожі новини