• Житлово-комунальне господарство

  Полезные статьи по отделке и ремонту квартир blitz-remont.ru и о том как постороить дом своими руками,
  источник: bv-ryazan.ru.А всё самое интересное вы найдёте на megadl.ru.

   

   

   

  Оголошення про розроблений план території в адмінмежах Полянецької сільської ради 

   

       Уманською районною державною адміністрацією розроблений детальний план території в адмінмежах Полянецької сільської ради під розміщення цеху для переробки деревини з повторним технологічним процесом, зберіганням та реалізацією продукції.

       Ознайомитися з проектом детального плану території та надати пропозиції можна у відділі містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації за адресою: м. Умань, вул. залізняка, 2а, каб. 322, тел. 3-63-39.

   

   

   

   

  Оголошення про розроблений план території в адмінмежах Сушківської сільської ради 

   

   

   

   

  Оголошення про розроблений план території в адмінмежах Сушківської сільської ради 

   

   


   

  Основні причини підвищення вартості житлово-комунальних послуг на сучасному етапі

  Питання перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги є досить непростим, оскільки по своїй суті є як економічним, так і соціально спрямованим.

  Процес підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги непокоїть інтереси не лише пересічних громадян, а кожне підприємство галузі.

  За сьогоднішніх умов господарювання основними причинами перегляду тарифів є:

  1) особливості структури витрат комунальних підприємств, їх надзвичайна залежність від вартості енергоносіїв та мінімальної заробітної плати. Вартість цих складових тарифів постійно зростає із незалежних від підприємств причин.

  2) тривале стримування зростання тарифів у минулому.

  Тарифи на певні житлово-комунальні послуги підвищувались «символічно» або не переглядалися протягом тривалого періоду, хоча для цього були всі об’єктивні підстави. В результаті, тарифи на житлово-комунальні не покривали фактичної собівартості послуг.

  Таким чином, дефіцит бюджетних коштів для відшкодування різниці між економічно обґрунтованими витратами та чинними тарифами спричинили значне погіршення фінансово-економічного стану підприємств житлово-комунального господарства і, як наслідок, якості послуг, що надаються населенню.

  3) фінансовий чинник.

  Враховуючи підвищення тарифів на енергоносії, зростання цін на матеріально-технічні ресурси, зміну рівня мінімальної заробітної плати, подорожчання робіт субпідрядних організацій, перегляд тарифів на житлово-комунальні послуги та приведення їх до економічно обґрунтованого рівня, є об’єктивною необхідністю.

  При цьому необхідно враховувати, що згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги» одним із основних принципів на якому базується державне регулювання цін/тарифів є принцип відповідності рівня цін/тарифів розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

  Окремо повідомляємо, що в умовах перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги Урядом передбачено ряд заходів, які спрямовані на посилення соціального захисту населення.

  Головним механізмом забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верств населення залишається Програма житлових субсидій, яка гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг.

  Також, постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії», якими встановлено відсоток плати домогосподарств за житлово-комунальні послуги у прямій залежності від розміру середньомісячного сукупного доходу на одну особу. Для більшості сімей відсоток плати буде зменшено. Чимало малозабезпечених сімей, які раніше не мали права на субсидію, тепер зможуть її отримати.

  Прохання направити усі зусилля на енергозаощадження ваших помешкань: встановлювати енергозберігаючі вікна та двері, твердопаливні котли, led-лампи освітлення, лічильники води, тепла, газу. Досягнення європейських норм енергоємності життя – це шлях у краще майбутнє.

   

   

   

   

  15 березня на Уманщині стартує двомісячник з благоустрою

  Традиційно з початком весни по всій країні активно розпочинаються роботи по наведенню належного санітарного стану територій. З цією метою відповідно до розпорядження голови Уманської районної державної адміністрації №47 від 14.03.2016 «Про проведення двомісячника по благоустрою, озелененню, поліпшенню стану довкілля населених пунктів району», згідно з яким з 15 березня розпочато роботи по упорядкуванню територій населених пунктів.

  Акція з благоустрою це не лише підготовка району до початку весняно-літнього сезону та відзначення державних, місцевих та релігійних свят, але і можливість кожного долучитись до корисної справи.

  Метою проведення весняного двомісячника є поліпшення рівня благоустрою, санітарного та технічного стану об’єктів інфраструктури району після експлуатації в осінньо-зимовий період 2015-2016 рр. До того ж, він включатиме в себе наведення благоустрою при в’їздах у села: розчищення парослі дерев, кущів, прибирання придорожніх смуг, приведення у естетичний вигляд в’їзних знаків з назвами сіл та зупинок громадського транспорту.

  Варто зазначити, що Уманський район також організує на території району проведення суботників, залучивши усі управління, відділи та служби райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, не залежно від форм власності.

   

   


   

  ЗВІТ про роботу відділу розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації за 2015 р.

  Основним завданням роботи відділу ЖКГ є забезпечення на території району реалізації державної політики у сфері житлово–комунального господарства.

  Розглянуто 24 письмових звернень, з них 14 з позитивним результатом та на 10 дано роз’яснення, це в основному звернення, які стосувалися газифікації села Ладижинка, будівництва дороги Сушківка – Степківка, ремонт доріг у населених пунктах району. 

  Благоустрій

  Традиційно з початком весни по всій країні активно розпочинаються роботи по наведенню належного санітарного стану територій населених пунктів. Відповідно розпорядження райдержадміністрації від 12.03.2015 № 55 «Про проведення двомісячника по благоустрою, озелененню, поліпшенню стану довкілля населених пунктів району» з 15.03.2015 по 15.05.2015 в Уманському районі проходив двомісячник з благоустрою, озелененню, поліпшенню стану довкілля населених пунктів району. В рамках двомісячника також пройшли акції: « Майбутнє лісу в твоїх руках», « День довкілля - 2015», «Зробимо Україну чистою – 2015».

  Працівниками районної державної адміністрації, структурних підрозділів, територіальних органів міністерств, інших органів виконавчої влади в районі із залученням громадськості, учнівської молоді, працівників підприємств, організацій не залежно від форм власності під керівництвом голови райдержадміністрації 25.04.2015 проведено заходи по наведенню належного санітарного стану на території району. В даних заходах взяло участь 3424 жителя району, у тому числі 240 державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування.

  За рахунок коштів місцевих природоохоронних фондів проводяться заходи з охорони навколишнього природного середовища, які визначені постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів». Відповідно даної постанови сільські ради щорічно затверджують план природоохоронних заходів місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища.

  Під час проведення заходів з благоустрою протягом року в населених пунктах району було ліквідовано 34 стихійних сміттєзвалищ, посаджено близько 5 000 дерев та кущів. З місцевих природоохоронних фондів для здійснення природоохоронних заходів використано 55 560 тис. грн.

  На території району нараховується 7 меморіалів, 38 пам’ятників та 58 братських могил.

  У 2015 році відремонтовано обеліски Слави у с. Ладижинка на суму122 тис. грн.,с. Гродзево на суму 30 тис. грн., с. Аполянка на суму 30тис.грн. У с. Пугачівка – відремонтовано паркан біля обеліска Слави на суму 30тис. грн.У с. Ятранівка встановлено «Пам’ятна дошка на честь Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО» за кошти спонсорів та мешканців села. 

  У селах району нараховується 72 об’єкти зелених насаджень у тому числі 66 - скверів, та 6 – парків, загальною площею – 52,1 га, дотримання належного стану в яких перебуває на постійному контролі.

  Кожного року в допомозі з питань благоустрою є районний центр зайнятості. Протягом 2015 року на громадських роботах було залучено 593 особи, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості та використано коштів фонду та місцевого бюджету у сумі 808,9 тис. грн.

  У 2015 році використано коштів з місцевих природоохоронних фондів у сумі 55,6 тис. грн. : 28,1 тис. грн. - вивезення твердих побутових відходів, 8,4 тис. грн. - озеленення, 14,2 тис. грн. - документація сміттєзвалища (за рахунок бюджету розвитку), 4,9 тис. грн. - виготовлення водного паспорту.

  На території району за рік накопичується близько 70 тис. т. побутових відходів. Для такої кількості необхідно щоб у кожному населеному пункті була відведена земельна ділянка під сміттєзвалище, або організований централізований вивіз на діюче сміттєзвалище. На території району виготовлені паспорти на сміттєзвалища у смт. Бабанка, с. Гереженівка, с. Гродзеве, с. Ладижинка, с. Паланка.

  Роздільне збирання відходів у населених пунктах району не запроваджено.

  31 сільською радою укладені договори та організовано вивезення твердих побутових відходів з ТОВ «Екоклінер» та КП «Уманський Комунальник»

  Сільським радам рекомендовано використовувати кошти місцевих природоохоронних фондів на придбання обладнання для збору, транспортування твердих побутових відходів.

  Що стосується зон відпочинку учасників дорожнього руху, то дані зони розміщено на автодорозі Умань – Черкаси в адміністративних межах Доброводівської сільської ради та на автодорозі Ямпіль – Бершадь у адмінмежах Томашівської сільської ради.

  Відновлення вуличного освітлення

  На території району нараховується 642 км мереж вуличного освітлення. Всього на території району відновлено 606 км або 94,4 відсотка. Вартість виконаних робіт за рахунок усіх джерел фінансування складає – 6,7млн.грн.

  Потреба у відновленні вуличного освітлення складає 36 км, орієнтовна вартість 1 200 тис. грн. 

  Автошляхи

  На території району нараховується біля 1256 км доріг у т. ч.:

  -обласні дороги загального користування місцевого значення протяжністю - 263,3 км;

  -територіальні автомобільні дороги загального користування місцевого значення - 24,4 км;

  -національні автомобільні дороги загального користування державного значення -105,6 км.

  -дороги комунальної власності - 863 км.

  Загальний обсяг видатків на виконання робіт по ремонту доріг комунальної власності району у 2015 році становить у сумі 14016,2 тис. грн., у тому числі на поточні ремонти – 5959,7 тис. грн., капітальні – 8056,5 тис. грн.

  Водопостачання

  Загальна протяжність водопровідних мереж району – 319,5 км.

  Одним з проблемних питань є зношеність систем централізованого водопостачання, основна частина яких будувалася у 1960 – 1970 роках.

  З метою покращення постачання населенню якісної питної води та на виконання Загальнодержавної програми „Питна вода Україниˮ та обласної програми „Питна вода Черкащини на 2006 – 2020 рокиˮ у районі розроблено та затверджені заходи щодо реалізації відповідних програм.

  Протягом 2015 року проведено будівництво водогону у с. Городниця протяжністю 1,4 км на суму 370 тис. грн. за рахунок коштів ТОВ «Новий світ – Агро»

  У с. Полянецьке проведено заміну 220м/п вуличного водогону на суму 18 тис. грн.

  У с. Юрківка проведено реконструкцію водогону протяжністю 9 км за рахунок коштів ТОВ «Агро Плант» - 300тис.грн. та коштів місцевого бюджету – 458 тис. грн.

  Проведено капітальний ремонт водогону у с. Сушківка (заміна 2,9 км вуличного водогону, заміна насоса, ремонт башти) на загальну суму 425,157 тис. грн.

  По інших населених пунктах проводилися поточні ремонти на мережах водопостачання та водовідведення.

  Житлово-комунальне господарство

  На даний час на території району діє 6 підприємств, що надають послуги з водопостачання та водовідведення, з яких 4 сільські комунальні підприємства, 2 - приватні підприємства:

  -КП «Ладижинське комунальне підприємство» (с. Ладижинка) – працює з 2000року, надає послуги з водопостачання, ритуальні послуги, продаж води;

  -КГ «Колодистенське комунальне господарство» (с. Колодисте) – працює з 2003 року, надає послуги з водопостачання, транспортні, ритуальні, послуги асенізаційної машини;

  -КП «Сільське комунальне підприємство «Дмитрушки» (с. Дмитрушки) – працює з 2003року, надає послуги з водопостачання;

  -КП «Бабанське комунальне господарство» (с. Бабанка) – працює з 2012 року, надає послуги з водопостачання, водовідведення, обробка деревини;

  -Дочірнє підприємство «Білогрудівка» (с. Піківець) – працює з 2008року, надає послуги з водопостачання;

  -ТОВ «Білогрудівське» (с. Піківець) – працює з 2012 року, надає послуги з водовідведення, утримання житла та прибудинкових територій.

   

  Основним завданням роботи відділу ЖКГ є забезпечення на території району реалізації державної політики у сфері житлово – комунального господарства.

  Житлово – комунальні підприємства:

  На даний час на території району є 7 підприємств, що надають послуги з водопостачання та водовідведення, з яких 5 сільські комунальні підприємства 2 – приватних підприємства.

  -КП «Ладижинське комунальне підприємство» (с.Ладижинка) – працює з 2000року, надає послуги з водопостачання, ритуальні, продаж води;

  -КГ «Колодистенське комунальне господарство» (с.Колодисте) – працює з 2003, надає послуги з водопостачання, транспортні, ритуальні, послуги асенізаційної машини;

  -КП «Сільське комунальне підприємство «Дмитрушки» (с.Дмитрушки) – працює з 2003, надає послуги з водопостачання;

  -КП «Злагода» (с.Текуча) – працює з 2011, надає послуги з водопостачання;

  -КП «Бабанське комунальне господарство» (с.Бабанка) – працює з 2012 року, надає послуги з водопостачання, водовідведення, обробка деревини;

  -Дочірнє підприємство «Білогрудівка» (с.Піківець) – працює з 2008року, надає послуги з водопостачання;

  -ТОВ «Білогрудівське» (с.Піківець) – працює з 2012 року, надає послуги з водовідведення, утримання житла та прибудинкових територій. 

  Благоустрій:

  Відповідно розпорядження райдержадміністрації від 12.03.2015 № 55 «Про проведення двомісячника по благоустрою, озелененню, поліпшенню стану довкілля населених пунктів району» з 15.03.2015 по 15.05.2015 в Уманському районі проходив двомісячник з благоустрою, озелененню, поліпшенню стану довкілля населених пунктів району. В рамках двомісячника також пройшли акції: « Майбутнє лісу в твоїх руках», « День довкілля - 2015»,

  «Зробимо Україну чистою – 2015».

  Під час проведення двомісячника та акцій з благоустрою в населених пунктах району було ліквідовано 25 стихійних сміттєзвалищ, посаджено близько 5000 дерев та кущів. З місцевих природоохоронних фондів для здійснення природоохоронних заходів використано 39 781 тис. грн.

  На громадських роботах було залучено 361 особу, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.

  В районі нараховується 51 Братська могила, 38 обелісків Слави та 7 Меморіальних комплекси полеглим у ВВ війні 1941-1945 років. Протягом періоду 2014-2015 років на ремонт пам’ятників архітектури витрачено близько 250 тис. грн. Відремонтовано обеліски Слави у с. Ладижинка на суму 122 тис. грн. за рахунок місцевого бюджету, с. Гродзево – 30 тис.грн. за рахунок коштів ТОВ «Агровіт», с.Аполянка - 30 тис.грн. було виділено ТОВ «Прометей». У с. Пугачівка – відремонтували паркан біля обеліска Слави на суму 30 тис. грн.. за рахунок коштів місцевого бюджету.

  В населених пунктах району упорядковано та утримується у належному стані меморіали, пам’ятники, братські могили та інші місця поховань загиблих захисників Вітчизни, меморіальні дошки, музеї, кімнати бойової слави.

  Об’єкти водопровідно-каналізаційного господарства

  Загальна протяжність водопровідних мереж по району – 319,5 км.

  Одним з проблемних питань є зношеність систем централізованого водопостачання, основна частина яких будувалася в 1960-1970 роках.

  З метою покращення забезпечення населення якісною питною водою та на виконання Загальнодержавної програми «Питна вода України» та обласної програми «Питна вода Черкащини» у районі розроблено та затверджені заходи щодо реалізації відповідних програм.

  Протягом звітного періоду 2015 році проведено будівництво водогону у с.Городниця протяжністю 1,4 км на суму 370 тис.грн. за рахунок коштів ТОВ «Новий світ – Агро»

  У с.Полянецьке проведено заміну 220м/п вуличного водогону на суму 18 тис.грн.

  У с.Юрківка будується водогін протяжністю 9 км. Станом на 04.08.2015 р. прокладено 4,5 км трубопроводу. Кошторисна вартість будівництва 758 тис. грн. Будівництво виконується за рахунок коштів ТОВ «Агро Плант» (300тис.грн.) та коштів з місцевого бюджету – 458 тис.грн.

  Розпочато капітальний ремонт водогону у с.Сушківка на загальну суму 425,157 тис.грн. Проведення ремонту дасть можливість безперебійного водопостачання до 100 дворів, школи, дитячого садка, амбулаторії, будинку культури. Ремонтні роботи будуть включати в себе:

  -ремонт водонапірної мережі (заміна насоса, ремонт башти, заміна труб) – 150,8 тис.грн.

  -ремонт вуличного водогону (заміна труб 2,9км) – 274,4 тис.грн.

  По інших населених пунктах проводяться поточні ремонти на мережах водопостачання та водовідведення.

  Вуличне освітлення:

  На території району нараховується 652 км мереж вуличного освітлення.

  За звітний період 2015 року за рахунок місцевих бюджетів сільських рад виконано робіт з проведення вуличного освітлення на суму 324,534 тис.грн. ( побудовано 10км. мереж вуличного освітлення в 3 селах району: Максимівка(1км), Острівець(2км),Старі Бабани(7км ).

  Проведено заміну ламп за кошти спонсорів у населених пунктах Дубова (25шт 2932грн), Іванівка(108 шт.9тис.грн.).

  Дороги комунальної власності:

  На території району нараховується 863 км доріг комунальної власності.

  Загальний обсяг видатків на виконання робіт по ремонту вулиць комунальної власності по району затверджений (з урахуванням змін на 01.08.2015) у сумі 10683,839тис. грн., у тому числі на поточні ремонти – 5476,847 тис. грн., капітальні – 5206,992 тис. грн.

  З обласного бюджету надійшло субвенції 136,0 тис. грн. на поточні ремонти вулиць комунальної власності у населених пунктах Антонівка – 68,0тис.грн. та Піківець – 68,0тис.грн.

  З районного бюджету на капітальний ремонт вулиць комунальної власності у сумі 560,0 тис. грн. виділено Берестівецькій сільській раді – 290,0тис.грн., Дубівській сільській раді – 270,0тис.грн.

  Станом на 01.08.2015 роботи виконані на суму 7218,190 тис. грн.. (83,7%) з них: поточний ремонт вулиць комунальної власності 3102,063 тис. грн., капітальний – 4116,127тис.грн.

  Роботи по ремонтах доріг комунальної власності проводяться відповідно до помісячного розпису затверджених видатків та виходячи з наявного фінансового ресурсу кожного місцевого бюджету.

  Основні заходи Уряду щодо посилення соціальної підтримки населення при оплаті житлово-комунальних послуг.pdf [567.28 Kb] (cкачувань: 29)